Інтер'єр у стилі Кітч

Особливості стилю, підходящі кольори і декоративні ефекти

Інтер’єр у стилі кітч

Стиль кітч в інтер’єрі не назвеш популярним серед «простих смертних», але його часто можна зустріти в помешканнях представників шоу-бізнесу, мистецтва, моди та інших публічних осіб. Він тримає фокус на екстравагантності, ажіотажі, антикласичному апофеозі. На перший погляд, оформлення у цьому стилі виглядає як знущання, несмак або відвертий «троллінг» - і це не помилка. Головною ідеєю кітчу є іронія та протистояння художнім традиціям, смакам та історичним стилям. Він вважається прерогативою нігілістів та бунтарів. Його легко впізнати за абсолютно неочікуваними елементами та кольорами, що не поєднуються між собою.

Кольори кітчу

Кітч зародився як інтерпретація та суміш вже існуючих класичних дизайнів. В ньому простежується мрія про ретро, а кольорова гама включає майже всі можливі відтінки: від неонового рожевого та золотого до червоного, насиченого зеленого або чорного. При цьому очевидною є дисгармонія кольорової палітри.

Це своєрідний протест, пов’язаний із усталеними стереотипами планування та розміщення навколишнього середовища, що виражається через використання, з одного боку, стандартизованих елементів декору, а з іншого - ексклюзивних аксесуарів та оздоблень.

Декоративні техніки стилю кітч

Кітч – це підробка, хоч і дорога. Тому для декору імітується майже все: старовинні тканини, класичні люстри, підлогові вази із вицвілими від сонця пластиковими трояндами, аркади та старовинні колони з пінопласту. Крім того, зустрічається позолота, штучні фонтани з фігурами гномів, картини з рамами під бронзу, підвіконня з імітацією мармуру, шафи з псевдо різьбою та інші атрибути мрії про прекрасне життя. Поруч з підробками в приміщенні легко сусідять дорогі, ексклюзивні речі.

Інтер’єр кітчу охоче експлуатує особливості інших стилів. Будинок може мати вікна загостреної форми, величезний електричний камін, у вітальні можуть розміститися барні меблі яскравих кольорів, величезні речі у стилі кантрі або східному. Для цього екзотичного стилю нормальним буде поєднати стіни яскраво-синього кольору, стельові панелі та підлогу з мозаїчною плиткою.

В кітчевих інтер’єрах можна зустріти стінові панелі із квітковим візерунком у спальні, стіни «кислотних» кольорів, або поверхні із зображенням графіті. Дизайн стін можна стилізувати як галерею картин, фойє готелю чи приміщення культового клубу. Цікавого ефекту можна досягти, використовуючи декоративні штукатурки з ефектом металу, мармуру, натурального каменю.

Де зупиняється кітч і починається несмак?

Хоч кітч і несе в собі заперечення мистецтва, але це не заважає дизайнерам створювати з ним цікаві інтер'єри. Щоб приборкати буйство кітчу, не доводячи його до абсурду, варто звернутися до професіонала. Модні інтер’єри в цьому стилі можуть виглядати актуально і при цьому добре маскувати бідність. Межу визначає смак власника або дизайнера інтер’єру. «Золотий унітаз» - це одна з тих крайнощів, яких слід уникати навіть у самих незвичних поєднаннях матеріалів та предметів.

Простий шик – ось критерій оцінки цього стилю. Інтер'єр можна вважати вдалим, якщо, незважаючи на екстравагантність, у середовищі хочеться жити та знову і знову в нього вертатися.

Поділитись   

Відповідні продукти: